Blog

uvod_527341_1.jpg

Výhody dřevěných podlah

11.07.2017
Dobrá podlaha musí splňovat několik důležitých funkcí.

Kromě toho, že musí být především rovná, musí být také lehce udržovatelná, odolná, pevná a ze zdravotně nezávadného materiálu, vzhledem estetická, protože určuje charakter místnosti. Všechny uvedené předpoklady v plné míře splní dřevěná podlaha, resp. podlaha z dřevěných materiálů, která působí přátelsky, útulně a přirozeně.

Dřevo dokáže vytvořit atmosféru, dát místnosti charakter. Je to přírodní materiál, příjemný na pohled a na dotyk…jednoduše, dřevo má mnoho předností, pro které je na podlaze odjakživa oblíbené.

Je to materiál, který si člověk s důvěrou položí do svého obydlí dodnes a příznivě působí na kvalitu jeho života.

Pokud máte doma dřevěnou podlahu, jste šťastný člověk – každý krok na ní, vás pojí s přírodou. Z přírodního materiálu je snad nejoblíbenější právě dřevěná podlaha.

Výhody dřevěných podlah

Upřednostnění dřevěné podlahy vyplývá nejen ze součastného módního trendu, který trvá už několik let, ale hlavně z vlastností dřeva. Např. teplota podlahy je pro teplotní pohodu člověka důležitá stejně jako teplota vzduchu v místnosti. Dřevěné podlahy velmi dobře tepelně izolují, a proto ji lidská noha vnímá velmi příjemně. Přitom mají dostatečnou tepelnou průchodnost, takže jsou vhodné do místností s podlahovým vytápěním (ne však ve všech případech). Ocenit bychom také měli schopnost dřeva přijímat a vydávat vlhkost. Samozřejmě tam, kde si vystačíme s dřevem upraveným voskem, či olejem je regulace klimatických podmínek lepší. Doporučená vlhkost vzduchu je mez 50 – 60 procenty.

Pro člověka je dřevěná podlaha příjemná svou nášlapnou elasticitou. Chrání tak naše končetiny při chůzi a při nárazech, zabraňuje únavě svalů a vazů.

Odborníci oceňují také to, že dřevo v porovnání s umělými hmotami minimálně nabíjí statickou elektřinou. Výhodou minimální statické elektřiny dřevěných podlah je, že nepřitahují prach, přesto se jednoduše udržují.

Při použití dřevěných podlah se nemusíte bát hořlavosti. Při požáru pouze zuhelnatí povrch podlahy. Na rozdíl od syntetických krytin se neuvolňují žádné výpary, které jsou zdraví škodlivé.